Ośrodek jeździecki w górach niedaleko Stronia Śląskiego

OŚRODEK JEŹDZIECKI "FURMANKA"

Wykorzystując uroki położenia naszego ośrodka w górach (610 m. n.p.m) stawiamy na rekreację i turystykę konną, połączoną z nauką jazdy.

Podstawą naszego ośrodka jest stajnia i kryta ujeżdżalnia, która zapewnia korzystanie z przyjemności jazdy konnej przez cały rok. Nasze konie odpoczywają na zielonych pastwiskach, co zapewnia im to co jest najważniejsze: ruch i poczucie wolności.

Konie - obecnie stajnię zamieszkuje: Limonka klacz rasy Sp., Kepos rasy wielkopolskiej, Max kuc szetlandzki, Dzidzia i jej syn Dżender, klacze śląskie Akacja, Baltona, . Do furmankowego stada dołączyła także Róża,Laki oraz Kuba, Angus,Zapał .

Stajnia – mieści się w niej 11 komfortowych boksów, myjka dla koni, siodlarnia, paszarnia, łazienka z prysznicem dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie boksy są przestronne (12m2) i jasne , każdy z nich ma otwierane okno na zewnątrz, automatyczne poidło, żłób, paśnik oraz indywidualne zapalne światło. Stajnia posiada bardzo dobrą wentylację, co gwarantuje czyste powietrze oraz niweluje skoki temperatur. Posadzka jest tak wyprofilowana, aby płynne nieczystości nie zalegały i spływały do kratek odwadniających. Wszystko jest zrobione z myślą o dobrostanie koni.

Kryta ujeżdżalnia jest naszym największym atutem, gdyż zapewnia naszym gościom naukę jazdy konnej przez cały rok. Wymiary hali to 20x42m przy wysokości prawie 12m. Posiada piaszczyste podłoże.

Maneż – ogrodzony zewnętrzny piaszczysty plac do jazdy konnej o wymiarach 30x60m

Pastwiska – posiadamy 2,3 ha zrekultywowanych łąk z posianą specjalną mieszanką dla koni. Dodatkowo po sąsiedzku korzystamy z ponad 9 ha użytków zielonych. Chcemy aby nasze konie, miały warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.